Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BİLİNÇLİ GENÇLİK HUZURLU GELECEK PROJESİ
 
 
“Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” ÇOGEP kapsamında, 9 ayrı faaliyetten oluşan, “Bilinçli Gençlik, Huzurlu Gelecek” projesi, Valilik Makamı’nın himayelerinde, Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, 2015 yılı içerisinde, Çorum il merkezi ve ilçelerinde yaşayan çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerine yönelik olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli şekilde yürütülmüştür.
Proje kapsamında düzenlenen çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler aracılığıyla;
-          Çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin her türlü zararlı alışkanlıklar ile, suç ve suçtan korunma gibi konularda bilgilendirilmeleri ve bilinçlendirilmeleri,
-          Hayata bakış açılarında pozitif farkındalık oluşturulması,
-          Çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunulması,
-          Vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları her anda ve alanda devletimizin yanlarında olduğunun hissettirilmesi ve,
-          Vatandaşlarımızla bir dostluk köprüsü oluşturulması hedeflenmiştir.
Proje kapsamındaki faaliyetlerden, senaryosu İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından yazılan, madde bağımlılığı, aile içi iletişim ve kitap sevgisi konulu “Boş Sandalye” tiyatro oyunu ile, il merkezi ve ilçelerimizde, 5.500 lise öğrencisine ulaşılmıştır.
Mutlu Çocuklar faaliyeti kapsamında, 5.000 anaokulu öğrencisine, skeç ve oyun destekli bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.
Duyarlı Gençlik faaliyeti ile “Zararlı Alışkanlıklardan ve Suçtan Korunma” ile “Güvenli İnternet ve Bilgisayar Kullanımı” konularında, 5.000 ortaokul ve lise öğrencisi bilgilendirilmiştir.
3 Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile, 5 Özel Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 330 çocuğumuz ile aileleri, Engelsiz Yaşam faaliyeti çerçevesinde evlerinde ve eğitim kurumlarında ziyaret edilmiş, çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenmiştir.
İl merkezinde öğrenim gören 500 ortaokul öğrencisine, Sinemada Buluşalım faaliyeti kapsamında, sinemada film izletilerek, çeşitli konularda bilgilendirme yapılmıştır.
Geçmişten Geleceğe Merhaba-Çanakkale faaliyeti ile; 40 lise öğrencisi Çanakkale gezisine,
Tarihe Yolculuk (Nevşehir) faaliyeti kapsamında ise, 40 ortaokul öğrencisi Nevşehir gezisine götürülmüştür.
13 ilçeden toplam 325 ortaokul öğrencisi, Çorum’da 1 Gün faaliyeti çerçevesinde il merkezinde gezdirilmiş, ve çeşitli sosyal faaliyetlere katılımları sağlanmıştır.
Projenin uygulanması neticesinde elde edilen kazanımlar ve değerlendirmeler, hazırlanan Dergi aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Proje süresince, 2015 yılı içerisinde, toplam 30.000 öğrenci ve ailelerine ulaşılmıştır.
Çocuklarımıza ve gençlerimize destek olmaya yönelik faaliyetlerimiz, 2016 yılında da, Valiliğimizin himayelerinde, artarak ve çeşitlenerek devam edecektir.
 
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • PEKAY
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • Polis bakım ve Yardım Sandığı
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crıme
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü