Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE
 
6136 Sayılı Kanuna Muhalefet:
Müdürlüğümüz, Kaçakçılıkla ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçu kapsamında Çorum İl Merkezinde yapılan çalışmalarda; Çorum nüfusuna kayıtlı R.B. isimli şahıstan Osmancık yolu üzerinde kendisine ait araç şüphe üzerine durdurularak, yapılan kontrolde koltuk üzerinde 1 adet ruhsatsız GLOCK marka tabanca ile bu tabancaya ait 3 adet şarjör ele geçirilmiştir.
 
6136 ve 5607 Sayılı Kanunlara Muhalefet:
 
Müdürlüğümüz, Kaçakçılıkla ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 6136 ve 5607 Sayılı Kanunlara Muhalefet suçları kapsamında Çorum İl Merkezinde yapılan çalışmalarda; Gümrük Müdürlüğünce arandığı belirlenen Gürcistan Plakalı (BM 350 MB) Mercedes marka kaçak araç ekiplerimizce Cengiz Topel Caddesi üzerinde park halinde iken tespit edilmiş, araç sahibini yakalamaya yönelik gerekli tedbirler alınarak Çorum nüfusuna kayıtlı A.K isimli şüpheli şahıs ekiplerimizce yakalanarak gözaltına alınmıştır.
 
Şüpheli A.K.’nin ev, araç ve üzerinde yapılan adli arama sonucunda;
 
1-) Genelde Ülkemizde terör örgülerinin eylemlerde kullandığı şeklinde medyatik bilgilere sahip olunan,  üretimi yapılmayan ve nadir bulunan 50 fişek kapasiteli 29 cm. namlu uzunluğuna sahip, susturucu takılabilir, açılır-kapanır dipçikli, (Ceska Zbrojovka’nın-CZ) menşeili 1 adet ruhsatsız makineli tabanca ve bu tabancaya ait 374 adet 9.19 mm. çaplı fişek ile 1 adet 50 lik şarjör,
 
2-) İtalyan menşeili 7.65 mm. çaplı Baretta marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ile 7 adet fişek,
 
3-) Amarok marka otomatik av tüfeği ve bu tüfeğe ait 45 adet 12 cal. av fişeği ile yaklaşık 10 litre civarında değişik marka ve içeriklerde gümrük kaçağı alkollü içecek ele geçirilmiştir.
 
6136 Sayılı Kanuna Muhalefet:
Müdürlüğümüz, Kaçakçılıkla ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçu kapsamında Çorum İl Merkezinde yapılan çalışmalarda; Çorum nüfusuna kayıtlı O.K. isimli şahıstan İskilip Kavşağı yolu üzerinde kendisine ait araç şüphe üzerine durdurularak, yapılan kontrollerde koltuk üzerinde 1 adet ruhsatsız 14’lü Browning marka tabanca ile bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve 9 adet MKE yapımı tabanca fişeği ele geçirilmiştir.
6136 Sayılı Kanuna Muhalefet:
Müdürlüğümüz, Kaçakçılıkla ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçu kapsamında Çorum İl Merkezinde yapılan çalışmalarda; Çorum nüfusuna kayıtlı V.S isimli şahıs Çatalhavuz 26. Sokak üzerinde kendisine ait araç şüphe üzerine durdurularak araç kontrol edildiğinde koltuk üzerinde ruhsatsız 1 adet GLOCK marka tabanca ile bu tabancaya ait 3 adet fişek ve 1 adet şarjör yakalanarak ele geçirilmiştir.
Yakalanan 1 nci Şüpheli ile yapılan ön mülakat sonucu Çorum nüfusuna kayıtlı Ş.Ş isimli şahsa ait iş yerinde yapılan adli arama sonucunda ise ruhsatsız 1 adet SARSILMAZ marka tabanca ile bu tabancaya ait 10 adet fişek ve 1 adet şarjör ele geçirilmiştir.
 
Çorum İl Emniyet Müdürlüğü olarak kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelemiz etkili bir şekilde devam etmektedir
 
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • PEKAY
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • Polis bakım ve Yardım Sandığı
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crıme
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü